keret
ÁrKözPont egeszseg termékkereső
http://arkoz.hu/egeszseg
 

Aspirin plus c pezsgőtabletta 20x * (Pezsgőtabletta)


Főoldal -> Táplálkozás -> Étrend kiegészítő -> Pezsgőtabletta

Aspirin plus c pezsgőtabletta 20x *Betegtájékoztató 1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?Az acetilszalicilsav a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik.Alkalmazható enyhe és középerős fájdalmak esetében, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi és izomfájdalmak továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nem alkalmazható hosszú időn keresztül vagy nagy adagokban az orvos megkérdezése nélkül.2. Tudnivalók az Aspirin Plus C pezsgőtabletta szedése előttNe szedje az Aspirin Plus C pezsgőtablettát- ha allergiás (túlérzékeny) az acetilszalicilsavra vagy egyéb szalicilátokra vagy a készítmény (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,- ha korábban volt asztmás reakciója, amelyet szalicilátok vagy egyéb nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők váltottak ki,- ha gyomor-bélrendszeri fekélyben szenved,- ha fokozott vérzékenységben szenved,- ha súlyos vesekárosodásban szenved,- ha súlyos májkárosodásban szenved,- ha súlyos szívelégtelenségben szenved,- ha 15 mg...
Aspirin plus c pezsgőtabletta 20x * nyomtatható változatNyomtatható változat Kérdés küldése a Aspirin plus c pezsgőtabletta 20x * termékkel kapcsolatbanKérdés küldése

KépNévÁrIrány a bolt!
Aspirin plus c pezsgőtabletta 10x *

Aspirin plus c pezsgőtabletta 10x *

- részletek
1 351 Ft
Aspirin plus c pezsgőtabletta 10x * a Bolthely.hu/arcanum webáruházban
Aspirin plus c pezsgőtabletta 20x *

Aspirin plus c pezsgőtabletta 20x *

- részletek
2 033 Ft

ASPIRIN PLUS C PEZSGOTABL. 10X

Inaktív ajánlat.

Aspirin plus c pezsgotabletta 10x

Inaktív ajánlat.

Aspirin plus c pezsgotabletta 20x

Megosztás:
facebook myspace twitter digg delicious
Kérdése van a termékkel kapcsolatban?
Kérdezzen egyszerre mind a 3 forgalmazótól!




Az ÁrKözPont árösszehasonlító és termékkereső weboldalon megjelenő Aspirin plus c pezsgotabletta 20x (Pezsgőtabletta) alatt feltüntett árak ÁFA-val növelt bruttó kiskereskedelmi árak. Bár a Aspirin plus c pezsgotabletta 20x árai naponta frissülnek a rendszerben, a hivatalos és aktuális Aspirin plus c pezsgotabletta 20x árak a webáruházak oldalán találhatók.
A terméket forgalmazó online boltok oldalán talál további részleteket a(z) Aspirin plus c pezsgotabletta 20x (Pezsgőtabletta) szállítási díjáról, a vásárlási feltételekről, garanciáról, valamint az ügyfélszolgálatról. Az ÁrKözPonton megjelenő termékképek csak tájékoztató jellegű illusztrációk.





Betegtájékoztató 1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?Az acetilszalicilsav a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik.Alkalmazható enyhe és középerős fájdalmak esetében, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi és izomfájdalmak továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nem alkalmazható hosszú időn keresztül vagy nagy adagokban az orvos megkérdezése nélkül.2. Tudnivalók az Aspirin Plus C pezsgőtabletta szedése előttNe szedje az Aspirin Plus C pezsgőtablettát- ha allergiás (túlérzékeny) az acetilszalicilsavra vagy egyéb szalicilátokra vagy a készítmény (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,- ha korábban volt asztmás reakciója, amelyet szalicilátok vagy egyéb nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők váltottak ki,- ha gyomor-bélrendszeri fekélyben szenved,- ha fokozott vérzékenységben szenved,- ha súlyos vesekárosodásban szenved,- ha súlyos májkárosodásban szenved,- ha súlyos szívelégtelenségben szenved,- ha 15 mg/hét vagy nagyobb dózisban kap metotrexát-kezelést,- terhesség utolsó 3 hónapjában.- 12 éves kor alatt.Figyelmeztetések és óvintézkedések- terhesség első és második harmadában,- szoptatás ideje alatt,- gyulladáscsökkentőkkel, reuma ellenes szerekkel szembeni túlérzékenység fennállásakor,- véralvadásgátló készítményekkel történő egyidejű kezelés (pl. kumarin-származékok, heparin, kivéve az alacsony dózisú heparin kezelést) esetén,- vesekárosodás vagy szív- és érrendszeri rendellenesség esetén, mivel az acetilszalicilsav tovább növelheti a vesekárosodás és akut veseelégtelenség kockázatát,- krónikus vagy kiújuló gyomor- és nyombélfekély vagy emésztőrendszeri vérzések esetén,- asztma, krónikus légúti megbetegedések, orrpolip előfordulásakor,- vesekárosodás esetén,- májkárosodás esetén,- súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenvedő betegeknél, mivel ebben az esetben az acetilszalicilsav hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) vagy hemolitikus vérszegénységet okozhat. A következő tényezők növelhetik a hemolízis kockázatát: magas dózis, láz, akut fertőzés.- kalcium-oxalát vesekőképződésre hajlamos, vagy visszatérő vesekőképződésben szenvedő betegeknél elővigyázatosság javasolt aszkorbinsav szedése esetén.Az Aspirin Plus C szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.Gyermekek és serdülőkGyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.Serdülők lázas megbetegedése esetén kizárólag orvosi előírásra és csak akkor adható, ha más kezelés nem jár eredménnyel. Tartós hányás fellépése esetén azonnal orvost kell hívni, mivel ez egy ritka, de nagyon veszélyes betegség jele lehet.Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus CFeltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett és/vagy alkalmazott egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén az alábbi gyógyszerek hatása fokozódik:- egyes véralvadásgátlók,- más nem szteroid gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók,- egyes vércukorszint csökkentők,- metotrexát,- szulfonamidok és kombinációi,- valproinsav (epilepszia kezelésére alkalmazzák),- digoxin (szívbetegségek kezelésére alkalmazzák)- lítium, barbiturátok, szelektív szerotonin-visszavétel gátlók (SSRI) (depresszió és szorongás kezelésére alkalmazzák).Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén a gyógyszerek hatása csökken:- egyes vérnyomáscsökkentők,- egyes vizelethajtók,- szteroidok,- egyes húgysavürítők.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollalAz Aspirin Plus C pezsgőtabletta alkohollal történő együttes fogyasztása esetén az alkohol növelheti az acetilszalicilsav által kiváltott gyomornyálkahártya károsodást.Terhesség, szoptatás és termékenységHa Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta a terhesség első 6 hónapjában csak indokolt esetben, a kezelőorvossal való megbeszélés szerint alkalmazható. A terhesség utolsó 3 hónapjában nem alkalmazható a vérzékenységi hajlam fokozódása miatt.Szoptatás időszakában kizárólag nagyon indokolt esetben és a szokásosnál kisebb adagokban adható. Amennyiben nagyobb adagok alkalmazása szükséges hosszabb ideig, úgy meg kell fontolni az idő előtti elválasztás szükségességét.Vannak arra vonatkozó eredmények, hogy az acetilszalicilsav hatásmechanizmusa befolyásolhatja a női termékenységet. Ez a hatás a kezelés abbahagyásával visszafordítható.A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekreNem figyeltek meg a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatást.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nátriumot tartalmazA készítmény 34 mmol (vagy 777 mg) per pezsgőtabletta nátriumot tartalmaz, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni.3. Hogyan kell szedni az Aspirin Plus C pezsgőtablettát?Az acetilszalicilsavat nem szabad orvosi felügyelet nélkül 3-5 napnál tovább szedni.Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.A készítmény ajánlott adagja:A pezsgőtablettát 1 pohár vízben fel kell oldani és meginni.FelnőtteknekEgyszeri adag 1-2 pezsgőtabletta, ami 4-8 óránként ismételhető. A napi adag maximum 8 pezsgőtabletta, melyet nem szabad túllépni.Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknélGyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.Ha az előírtnál több Aspirin Plus C pezsgőtablettát alkalmazottHaladéktalanul forduljon orvoshoz.Ha elfelejtette alkalmazni az Aspirin Plus C pezsgőtablettátNe alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.4. Lehetséges mellékhatásokMint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.A felsorolt mellékhatások az összes Aspirin termék forgalomba hozatalt követő jelentésein alapulnak, beleértve a rövid és hosszú távú kezelést, így a gyakorisági kategóriákba történő besorolás nem alkalmazható.Előfordulhatnak gyomor- és bélpanaszok, pl. hányinger, hányás, hasmenés, hasi fájdalom, ritkán gyomor-bélrendszeri gyulladás.Az Asirin Plus C fokozhatja a vérzékenység kockázatát, amely jelentkezhet operációval kapcsolatos vérzékenység, vérömleny, orrvérzés, vizelet-kiválasztó rendszeri vérzés, fogínyvérzés formájában. Ritka-nagyon ritka esetben megfigyeltek súlyos vérzést, gyomor-bélrendszeri vérzést, fekélyt, átfúródást, koponyaűri vérzést. A gyomor-bélrendszeri vérzés tünetei lehetnek a vérhányás és a szurokszéklet. Koponyaűri vérzést különösen olyan betegeknél figyeltek meg, akik kezeletlen magas vérnyomásban szenvednek és/vagy egyszerre alkalmazott véralvadásgátlót szednek. A hosszú távon fennálló vérzés okozhat vérszegénységet.Kialakulhatnak túlérzékenységi reakciók, pl. asztmás roham, bőrkiütések, csalánkiütés, ödéma, viszketés, orrdugulás, orrfolyás, szívvel és légzőrendszerrel kapcsolatos rendellenességek, valamint nagyon súlyos esetben anafilaxiás sokk.Nagyon ritkán előfordulhat átmeneti májkárosodás.Jelentettek még szédülést és fülcsengést, amelyek a túladagolás tünetei is lehetnek.Jelentettek hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) és hemolitikus vérszegénységet súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz (G6PD) enzimhiányban szenvedő betegeknél.Jelentettek vesekárosodást és akut veseelégtelenséget.Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.5. Hogyan kell az Aspirin Plus C pezsgőtablettát tárolni?A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandóLegfeljebb 25 ° C-on tárolandó.A dobozon/tasakon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/EXP:) után ne alkalmazza az Aspirin Plus C pezsgőtablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy a már nem használt gyógyszereit miként dobja el. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.6. A csomagolás tartalma és egyéb információkMit tartalmaz az Aspirin Plus C pezsgőtabletta- A készítmény hatóanyagai: 400 mg acetilszalicilsav és 240 mg aszkorbinsav pezsgőtablettánként.- Egyéb összetevők: vízmentes nátrium-dihidrogén-citrát, vízmentes nátrium-karbonát, vízmentes citromsav, nátrium-hidrogén-karbonát.Milyen az Aspirin Plus C pezsgőtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolásFehér, kerek, lapos felületű, metszett élű tabletta, enyhe savanyú ízzel és illattal. Egyik oldala -BAYER kereszttel- van megjelölve.Csomagolás: 5x2 db, vagy 10x2 db tabletta papír/PE/Alu/Surlyn tasakban és dobozban.forrás: ....A leírás feltöltve: 2017.03.10 Betegtájékoztató 1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?Az acetilszalicilsav a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik.Alkalmazható enyhe és középerős fájdalmak esetében, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi és izomfájdalmak továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nem alkalmazható hosszú időn keresztül vagy nagy adagokban az orvos megkérdezése nélkül.2. Tudnivalók az Aspirin Plus C pezsgőtabletta szedése előttNe szedje az Aspirin Plus C pezsgőtablettát- ha allergiás (túlérzékeny) az acetilszalicilsavra vagy egyéb szalicilátokra vagy a készítmény (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,- ha korábban volt asztmás reakciója, amelyet szalicilátok vagy egyéb nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők váltottak ki,- ha gyomor-bélrendszeri fekélyben szenved,- ha fokozott vérzékenységben szenved,- ha súlyos vesekárosodásban szenved,- ha súlyos májkárosodásban szenved,- ha súlyos szívelégtelenségben szenved,- ha 15 mg/hét vagy nagyobb dózisban kap metotrexát-kezelést,- terhesség utolsó 3 hónapjában.- 12 éves kor alatt.Figyelmeztetések és óvintézkedések- terhesség első és második harmadában,- szoptatás ideje alatt,- gyulladáscsökkentőkkel, reuma ellenes szerekkel szembeni túlérzékenység fennállásakor,- véralvadásgátló készítményekkel történő egyidejű kezelés (pl. kumarin-származékok, heparin, kivéve az alacsony dózisú heparin kezelést) esetén,- vesekárosodás vagy szív- és érrendszeri rendellenesség esetén, mivel az acetilszalicilsav tovább növelheti a vesekárosodás és akut veseelégtelenség kockázatát,- krónikus vagy kiújuló gyomor- és nyombélfekély vagy emésztőrendszeri vérzések esetén,- asztma, krónikus légúti megbetegedések, orrpolip előfordulásakor,- vesekárosodás esetén,- májkárosodás esetén,- súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenvedő betegeknél, mivel ebben az esetben az acetilszalicilsav hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) vagy hemolitikus vérszegénységet okozhat. A következő tényezők növelhetik a hemolízis kockázatát: magas dózis, láz, akut fertőzés.- kalcium-oxalát vesekőképződésre hajlamos, vagy visszatérő vesekőképződésben szenvedő betegeknél elővigyázatosság javasolt aszkorbinsav szedése esetén.Az Aspirin Plus C szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.Gyermekek és serdülőkGyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.Serdülők lázas megbetegedése esetén kizárólag orvosi előírásra és csak akkor adható, ha más kezelés nem jár eredménnyel. Tartós hányás fellépése esetén azonnal orvost kell hívni, mivel ez egy ritka, de nagyon veszélyes betegség jele lehet.Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus CFeltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett és/vagy alkalmazott egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén az alábbi gyógyszerek hatása fokozódik:- egyes véralvadásgátlók,- más nem szteroid gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók,- egyes vércukorszint csökkentők,- metotrexát,- szulfonamidok és kombinációi,- valproinsav (epilepszia kezelésére alkalmazzák),- digoxin (szívbetegségek kezelésére alkalmazzák)- lítium, barbiturátok, szelektív szerotonin-visszavétel gátlók (SSRI) (depresszió és szorongás kezelésére alkalmazzák).Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén a gyógyszerek hatása csökken:- egyes vérnyomáscsökkentők,- egyes vizelethajtók,- szteroidok,- egyes húgysavürítők.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollalAz Aspirin Plus C pezsgőtabletta alkohollal történő együttes fogyasztása esetén az alkohol növelheti az acetilszalicilsav által kiváltott gyomornyálkahártya károsodást.Terhesség, szoptatás és termékenységHa Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta a terhesség első 6 hónapjában csak indokolt esetben, a kezelőorvossal való megbeszélés szerint alkalmazható. A terhesség utolsó 3 hónapjában nem alkalmazható a vérzékenységi hajlam fokozódása miatt.Szoptatás időszakában kizárólag nagyon indokolt esetben és a szokásosnál kisebb adagokban adható. Amennyiben nagyobb adagok alkalmazása szükséges hosszabb ideig, úgy meg kell fontolni az idő előtti elválasztás szükségességét.Vannak arra vonatkozó eredmények, hogy az acetilszalicilsav hatásmechanizmusa befolyásolhatja a női termékenységet. Ez a hatás a kezelés abbahagyásával visszafordítható.A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekreNem figyeltek meg a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatást.Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nátriumot tartalmazA készítmény 34 mmol (vagy 777 mg) per pezsgőtabletta nátriumot tartalmaz, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni.3. Hogyan kell szedni az Aspirin Plus C pezsgőtablettát?Az acetilszalicilsavat nem szabad orvosi felügyelet nélkül 3-5 napnál tovább szedni.Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.A készítmény ajánlott adagja:A pezsgőtablettát 1 pohár vízben fel kell oldani és meginni.FelnőtteknekEgyszeri adag 1-2 pezsgőtabletta, ami 4-8 óránként ismételhető. A napi adag maximum 8 pezsgőtabletta, melyet nem szabad túllépni.Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknélGyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.Ha az előírtnál több Aspirin Plus C pezsgőtablettát alkalmazottHaladéktalanul forduljon orvoshoz.Ha elfelejtette alkalmazni az Aspirin Plus C pezsgőtablettátNe alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.4. Lehetséges mellékhatásokMint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.A felsorolt mellékhatások az összes Aspirin termék forgalomba hozatalt követő jelentésein alapulnak, beleértve a rövid és hosszú távú kezelést, így a gyakorisági kategóriákba történő besorolás nem alkalmazható.Előfordulhatnak gyomor- és bélpanaszok, pl. hányinger, hányás, hasmenés, hasi fájdalom, ritkán gyomor-bélrendszeri gyulladás.Az Asirin Plus C fokozhatja a vérzékenység kockázatát, amely jelentkezhet operációval kapcsolatos vérzékenység, vérömleny, orrvérzés, vizelet-kiválasztó rendszeri vérzés, fogínyvérzés formájában. Ritka-nagyon ritka esetben megfigyeltek súlyos vérzést, gyomor-bélrendszeri vérzést, fekélyt, átfúródást, koponyaűri vérzést. A gyomor-bélrendszeri vérzés tünetei lehetnek a vérhányás és a szurokszéklet. Koponyaűri vérzést különösen olyan betegeknél figyeltek meg, akik kezeletlen magas vérnyomásban szenvednek és/vagy egyszerre alkalmazott véralvadásgátlót szednek. A hosszú távon fennálló vérzés okozhat vérszegénységet.Kialakulhatnak túlérzékenységi reakciók, pl. asztmás roham, bőrkiütések, csalánkiütés, ödéma, viszketés, orrdugulás, orrfolyás, szívvel és légzőrendszerrel kapcsolatos rendellenességek, valamint nagyon súlyos esetben anafilaxiás sokk.Nagyon ritkán előfordulhat átmeneti májkárosodás.Jelentettek még szédülést és fülcsengést, amelyek a túladagolás tünetei is lehetnek.Jelentettek hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) és hemolitikus vérszegénységet súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz (G6PD) enzimhiányban szenvedő betegeknél.Jelentettek vesekárosodást és akut veseelégtelenséget.Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.5. Hogyan kell az Aspirin Plus C pezsgőtablettát tárolni?A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandóLegfeljebb 25 ° C-on tárolandó.A dobozon/tasakon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/EXP:) után ne alkalmazza az Aspirin Plus C pezsgőtablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy a már nem használt gyógyszereit miként dobja el. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.6. A csomagolás tartalma és egyéb információkMit tartalmaz az Aspirin Plus C pezsgőtabletta- A készítmény hatóanyagai: 400 mg acetilszalicilsav és 240 mg aszkorbinsav pezsgőtablettánként.- Egyéb összetevők: vízmentes nátrium-dihidrogén-citrát, vízmentes nátrium-karbonát, vízmentes citromsav, nátrium-hidrogén-karbonát.Milyen az Aspirin Plus C pezsgőtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolásFehér, kerek, lapos felületű, metszett élű tabletta, enyhe savanyú ízzel és illattal. Egyik oldala -BAYER kereszttel- van megjelölve.Csomagolás: 5x2 db, vagy 10x2 db tabletta papír/PE/Alu/Surlyn tasakban és dobozban.forrás: ....A leírás feltöltve: 2017.03.10 BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA ASPIRIN Plus C pezsgőtabletta acetilszalicilsav/ aszkorbinsav Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz. Ez a gyógyszer orvosi vény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása. - Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet. - További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez. - Sürgősen keresse fel orvosát, ha tünetei néhány napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak. - Ha bármelyik mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét. A betegtájékoztató tartalma: 1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható? 2. Tudnivalók az Aspirin Plus C pezsgőtabletta szedése előtt 3. Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C pezsgőtablettát? 4. Lehetséges mellékhatások 5. Hogyan kell az Aspirin Plus C pezsgőtablettát tárolni? 6. További információk 1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER AZ ASPIRIN PLUS C PEZSGŐTABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ? Az acetilszalicilsav a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik. Alkalmazható enyhe és középerős fájdalmak esetében, mint fejfájás, fogfájás, hátfájás, ízületi fájdalmak; továbbá lázas, gyulladásos és meghűléses állapotokban (pl. torok- és izomfájdalmak esetén). Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nem alkalmazható hosszú időn keresztül, vagy nagy adagokban az orvos megkérdezése nélkül. 2. TUDNIVALÓK AZ ASPIRIN PLUS C PEZSGŐTABLETTA ALKALMAZÁSA ELŐTT Ne alkalmazza az Aspirin Plus C pezsgőtablettát · ha allergiás (túlérzékeny) az acetilszalicilsavra vagy egyéb szalicilátokra vagy a készítmény egyéb összetevőjére; · fokozott vérzékenység esetén; · gyomor- és nyombélfekély esetén; · terhesség utolsó 3 hónapjában. Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható · Terhesség első és második harmadában; · szoptatás ideje alatt; · gyulladáscsökkentőkkel, reuma ellenes szerekkel szembeni túlérzékenység fennállásakor; · véralvadásgátló készítményekkel történő egyidejű kezelés (pl. kumarin-származékok, heparin /kivéve az alacsony dózisú heparin kezelést/) esetén; · máj-, vagy veseműködési zavarokban; · krónikus vagy kiújuló gyomor- és nyombélfekély vagy emésztőrendszeri vérzések esetén; · asztma, krónikus légúti megbetegedések, orrpolip előfordulásakor. · Gyermekeknek és fiatalkorúaknak lázas megbetegedésben kizárólag orvosi előírásra és csak akkor adható, ha más kezelés nem jár eredménnyel. Tartós hányás fellépése esetén azonnal orvost kell hívni, mivel ez egy ritka, de nagyon veszélyes betegség jele lehet. A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett és/vagy alkalmazott egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén az alábbi gyógyszerek hatása fokozódik: · véralvadásgátlók, · nem szteroid gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók, · egyes vércukorszint csökkentők (szulfonilkarbamid), · metotrexat, · szulfonamidok és kombinációi, · valproinsav, · digoxin, barbiturátok és lítium plazmakoncentrációja, · kortikoszteroidok alkalmazása vagy egyidejű alkoholfogyasztás esetén az acetilszalicilsav fokozhatja a gyomor-bélrendszer vérzésének veszélyét. Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén az alábbi gyógyszerek hatása csökken: · vérnyomáscsökkentők, · gyorshatású vizelethajtók és aldoszteron antagonisták, · húgysavürítők. Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal Az ASPIRIN Plus C pezsgőtabletta alkohollal történő együttes fogyasztása esetén az alkohol növelheti az acetilszalicilsav által kiváltott gyomornyálkahártya károsodást. Terhesség vagy szoptatás Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. A terhesség első 6 hónapjában csak indokolt esetben, a kezelőorvossal való megbeszélés szerint alkalmazható. A terhesség utolsó 3 hónapjában nem alkalmazható a vérzékenységi hajlam fokozódása miatt. Szoptatás időszakában is csak nagyon indokolt esetben és a szokásosnál kisebb adagokban adható. Amennyiben nagyobb adagok alkalmazása szükséges hosszabb ideig, úgy meg kell fontolni az idő előtti elválasztás szükségességét. Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre Nincs adat. Fontos információk az Aspirin Plus C pezsgőtabletta egyes összetevőiről Nátrium-szegény diétán levő betegeknek figyelembe kell venni, hogy a készítmény nátriumot tartalmaz. 3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI AZ ASPIRIN PLUS C PEZSGŐTABLETTÁT? Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. A készítmény szokásos adagja: Felnőtteknek: egyszeri adag 1-2 pezsgőtabletta, ami 4-8 óránként ismételhető. A napi adag maximum 8 pezsgőtabletta, melyet nem szabad túllépni. Gyermekeknek: 9 éves kor felett: egyszeri adag 1 pezsgőtabletta. Szükség esetén ez naponta legfeljebb háromszor adható, 4-8 óránként. Alkalmazás: a pezsgőtablettát 1 pohár vízben fel kell oldani és meginni. Ha az előírtnál több Aspirin Plus C pezsgőtablettát alkalmazott Haladéktalanul forduljon orvoshoz. Ha elfelejtette alkalmazni az Aspirin Plus C pezsgőtablettát Ne alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. 4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK Mint minden gyógyszer, így, az Aspirin Plus C pezsgőtabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Előfordulhatnak gyomor- és bélpanaszok, mint pl. hányinger, hányás, hasmenés és enyhe vérveszteség a gyomor-bél rendszerből, ami egyes esetekben vashiányos vérszegénység kialakulásához vezethet. Esetileg kifejlődhet gyomor- vagy nyombélfekély, gyomor-bél rendszeri vérzéssel (tünetei: vérhányás, szurokszéklet), gyomor-bél rendszeri átfúródással. Ritkán kialakulhatnak túlérzékenységi reakciók, mint pl. asztmás roham, bőrkiütések. Egyes esetekben előfordulhatnak máj- és veseműködési zavarok, alacsony vércukorszint és súlyos bőrreakciók. Túladagolási tünetek: szédülés és fülzúgás, ami főleg gyermekeknél és idős betegeknél fordulhatnak elő. Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét. 5. HOGYAN KELL AZ ASPIRIN PLUS C PEZSGŐTABLETTÁT TÁROLNI? A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó! Szobahőmérsékleten, legfeljebb 25°C -on tárolandó. A dobozon/tasakon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/EXP:) után ne alkalmazza az Aspirin Plus C pezsgőtablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik. A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy a szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét. 6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK Mit tartalmaz az ASPIRIN Plus C pezsgőtabletta? - A készítmény hatóanyagai: 400 mg acetilszalicilsav és 240 mg aszkorbinsav pezsgőtablettánként. - Egyéb összetevők: vízmentes nátrium-dihidrogén-citrát, vízmentes nátrium-karbonát, vízmentes citromsav, nátrium-hidrogén-karbonát. Milyen az ASPIRIN Plus C pezsgőtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás? Leírás: Fehér, kerek, lapos felületű, metszett élű tabletta, enyhe savanyú ízzel és szaggal. Egyik oldala „BAYER kereszttel” van megjelölve. Csomagolás: 5x2 db, vagy 10x2 db tabletta papír/PE/Alu/Surlyn tasakban és dobozban. A forgalomba hozatali engedély jogosultja: Bayer Hungária Kft. 1123 Budapest, Alkotás u. 50. Gyártó: Bayer Bitterfeld GmbH, Greppin, Németország OGYI-T-1507/01 OGYI-T-1507/02 A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2009. március 22.Az acetilszalicilsav a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik. Alkalmazható enyhe és középerős fájdalmak esetében, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi és izomfájdalmak; továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására. Aspirin Plus C pezsgőtabletta acetilszalicilsav/ aszkorbinsav Mielőtt elkezdené szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz. Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Az acetilszalicilsav a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik. Alkalmazható enyhe és középerős fájdalmak esetében, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi és izomfájdalmak; továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására. Aspirin Plus C pezsgőtabletta acetilszalicilsav/ aszkorbinsav Mielőtt elkezdené szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz. Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
Árban hasonló termékek
Pezsgőtabletta 1120 Ft és 1680 Ft között

 Innopharm pezsgőtabletta ginseng+multivitamin 20 db
Magnesium sandoz pezsgőtabletta 20x * Magnesium sandoz pezsgőtabletta 20x *
Colpo cleaner jódos pezsgőtabletta 10db Colpo cleaner jódos pezsgőtabletta 10db
Könyökszorító 1x m éret Könyökszorító 1x m éret
Bradoplus kéz- és bőrfertőtlenítő 1 liter Bradoplus kéz- és bőrfertőtlenítő 1 liter
Femifit lacto pezsgőtabletta 20x * Femifit lacto pezsgőtabletta 20x *

Népszerű Pezsgőtabletta termékek

Nano gold arany 200ml * Nano gold arany 200ml * 1800 Ft
Colpo-cleaner laktóz tabletta 20x * Colpo-cleaner laktóz tabletta 20x * 952 Ft
Magnesium 250 mg pharmavit pezsgőtabletta 20x * Magnesium 250 mg pharmavit pezsgőtabletta 20x * 532 Ft
Könyökszorító 1x m éret Könyökszorító 1x m éret 1470 Ft
Betavit energy 200db (beszerzése hosszadalmas) Betavit energy 200db (beszerzése hosszadalmas) 5900 Ft
Magnesium sandoz pezsgőtabletta 20x * Magnesium sandoz pezsgőtabletta 20x * 1305 Ft
Dr. stomi rágótabletta 24x * Dr. stomi rágótabletta 24x * 869 Ft
Magnexpress pezsgőtabletta 250mg 20x Magnexpress pezsgőtabletta 250mg 20x 877 Ft
Bradoplus kéz- és bőrfertőtlenítő 1 liter Bradoplus kéz- és bőrfertőtlenítő 1 liter 1650 Ft




szerszám, barkács termékkereső
szerszám
fürdőszoba termékkereső
fürdőszoba
autó, motor termékkereső
autó-motor
hangszer termékkereső
hangszer
háztartási termékkereső
haztartas
játék termékkereső
játék
egészség termékkereső
egészség
showtechnika termékkereső
showtechnika
számítástechnika termékkereső
számítástechnika












keret